Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Nowoczesny 2

wpisy na blogu

strop i poddasze

Blog:  nowoczesny
Data dodania: 2014-06-26
wyślij wiadomość
Drobne rysy na stropie, jak były tak są, ale idziemy dalej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Proszę dajcie znać czy jest czym się przejmować, jak to wyglądało w Waszym przypadku? Dbałem o strop po wylaniu betonu, był regularnie polewany, po 3-4 dniach kupiłem zraszacz z programatorem :) ale i tak pojawiły się rysy na stropie; czy to trzeba to w jakoś sposób zabezpieczać? Czytałem że warto zalać mleczkiem betonowym? Mam nadzieję że nie jest to groźne; największe mają ok 50 cm długości i ok 1mm szerokości, są głównie nad siatką zbrojenia.

Obecnie mamy gotowe ścianki poddasza, teraz szalowanie słupów i wieńca. W przyszłym tygodniu rozbieramy szalunki, a za 2 tygodnie więźba J

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

i front budynku 

blog budowlany - mojabudowa.pl
pozdrawiam,
M.
6Komentarze
Data dodania: 2014-06-26 23:15:25
Ja bym się poradziła kierownika budowy czy jest sens coś z tym robić. Od tego jest w końcu. Fachowym okiem spojrzy i powie. :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-27 16:08:41
Witam. Tempo prac godne pozazdroszczenia. Miło popatrzeć. Te rysy to nic. Jestem w trakcie rozkładania projektu Nowoczesny 2 na czynniki pierwsze i interesuje mnie jakie okna planujesz zamówić i jaki w przybliżeniu będzie to koszt? Bo zakładam, że kosztorys w tej kwestii odbiega od realiów. Druga kwestia to duże okna od strony południowej, czyli problem z nagrzewaniem się domu w lecie. Wydaje mi się, że żaluzje fasadowe to mus. Pozdrawiam G.
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-27 21:18:12
160 tys. to za okna drewniano-aluminiowe? Ciekawe jaki rzeczywisty komfort zapewnią te okna. Wyglądają na dopracowane. Nie chciałbym dodatkowo wydawać pieniędzy na żaluzje fasadowe, ale mogą być konieczne. A co do ich wyglądu to spawa gustu, a w stanie złożonym mogą przecież nie być widoczne, zależy od sposobu montażu. Pozdrawiam G.
odpowiedz
Odpowiedź do nowoczesny
Data dodania: 2014-06-27 22:32:19
Niestety tak, są strasznie drogie, ale polecam wcześniej obejrzenie ich i porównanie do innych konkurencyjnych, sam ocenisz czy warto. Ja szukałem różnych konkurencyjnych, ale nie znalazłem nic ciekawego. Sokółka jest może ok, tańsza ok 20% (od ceny niższej Internormu, po rezygnacji z okna klejonego i mniejszego w jadalni 230 zamiast 300), ale estetyka nie ta – grube ramy, ciężko otwierane przesuwane okno itd. Sam zobacz i porównaj czy warto; Żaluzje, zgadza się, jeśli dobrze się je zainstaluje, to mogą być przyjemne dla oka. Dziś jadąc na budowę, mijałem 2 budynki Domów z Wizją (chyba Z klasą 1), z podobnymi oknami z ekspozycją na południe; żaluzje były zainstalowane w środku – skuteczność pewnie mniejsza niż zewnętrznych, ale wygląda to bardzo dobrze. pozdrawiam, M.
odpowiedz
Odpowiedź do nowoczesny-wroclaw
Data dodania: 2014-06-27 22:17:08
Cześć, Oglądałem różne okna, a zaczynałem od Internorm i … zostanę chyba przy nich. Są drogie, ale niestety inni producenci nie mają tak dobrze opanowanej technologii produkcji tak dużych okien i estetyki wykonania. Koszty są niestety znacznie wyższe niż w kosztorysie – jeśli chcesz zrobić całość przeszkleń zgodnie z wizualizacją, to musisz liczyć się z kosztem 2 x wyższym niż koszt podany w kosztorysie; można trochę zejść np. rezygnując z okna klejonego w gabinecie na rzecz słupka, lub zmniejszyć okno w jadali – co nie wpłynie znacznie na estetykę. Nagrzewanie nie powinno być dużym problemem, są to okna bardzo ciepłe, tak że nie powinno być z tym problemu; ale jeśli będzie moim zdaniem rozwiązaniem może być przesuwana pozioma żaluzja analogiczna jak fragment elewacji drewnianej na części ogrodowej. Pozdrawiam, M.
odpowiedz
Odpowiedź do nowoczesny-wroclaw
misiek78
Data dodania: 2014-06-30 11:58:52
strop
Nie masz co śię martwić pęknięciami- to nie pękniecie tylko rysy skurczowe. Beton podczas wiązania "kurczy się". Te rysy nie są duże i niczemu nie pszeszkadzają. Jeżeli tylko przykryjesz dachem wciągu 5 lat nie musisz nic z nimi robic
odpowiedz

strop zalany ...

Blog:  nowoczesny
Data dodania: 2014-06-18
wyślij wiadomość
Przygotowanie do zalania stropu zajęły ponad dwa tygodnia, a samo zalanie … 3 godziny i gotowe, wliczając w to czas na dodatkowe gruszki; udało nam się wstrzelić w dobrą pogodę, wylewaliśmy wczoraj wieczorem; w nocy było ok 10 stopni, tak że nie było problemu ze zbyt szybko wysychającym betonem; dziś beton był i będzie kilka razy polewany, ale pomimo tego pojawiły się małe pęknięcia; zobaczymy jak to będzie wyglądało po 2-3 dniach; a tymczasem zapraszam do obejrzenia wybranych zdjęć z główną bohaterką tego wieczoru …. wielką pompą do betonu ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

sterowaną małym pilocikiem ...blog budowlany - mojabudowa.pl

układanie betonu 
blog budowlany - mojabudowa.pl

i ... zabrakło 6 m3, czekamy 40 minut na koleją gruszkę 
blog budowlany - mojabudowa.pl
pozdrawiam, 
M.
5Komentarze
Data dodania: 2014-06-19 11:35:32
Brawo :) To w poniedziałek mury można stawiać! Gratulację i powodzenia :)
odpowiedz
domowa
Data dodania: 2014-06-19 12:15:03
Pięknie:)
Witam, gratuluję ślicznego projektu domu. Wraz z mężem od dłuższego czasu przymierzamy się do zakupu tego projektu i w związku z tym mam do Pana pytanie, czy powierzchnia użytkowa domu jest taka sama jak w projekcie Nowoczesnego 1? Chcielibyśmy wprowadzi do projektu podobne zmiany i zastanawiamy się czy też będziemy musieli wykupić projekt Nowoczesnego 1. Pozdrawiam serdecznie, D.
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-19 21:34:06
Witam, Powierzchnia Nowoczesnego 1 zmodyfikowanego do funkcjonalności Nowoczesnego 2 – czyli rezygnacja z sypialni na dole na rzecz, dużej sypialni na górze, jest różna. Wynika to z długości budynku – Nowoczesny 1 jest dłuższy niż Nowoczesny 2. Nie liczyłem dokładnie powierzchni, ale w moim przypadku po adaptacji projektu jest to ok 190-200 m2 vs. ok 180 m2 . Ja zdecydowałem się na Nowoczesny 1 z uwagi na zlicowanie garażu z frontem budynku, co pozwoliło mi wygospodarować powierzchnię na ogród z tyły budynku. Mam działkę prawie 1000m2 i z tyłu zostało mi ok 10 m do granicy, przy froncie ok 5-6 m (w miarę wygodny podjazd). Osobiście podoba mi się bardziej kolorystyka Nowoczesny 2, stąd detale wykończenia (drewno zamiast płyty i dach) będą z Nowoczesnego 2. Pozdrawiam, M.
odpowiedz
Odpowiedź do domowa
perfect  
Data dodania: 2014-06-23 20:42:14
Gratulujemy postępów i życzymy powodzenia na dalszych etapach prac. Pozdrawiamy
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-23 21:32:20
dziękuję :) Ps. czy u Was pojawiały się rysy i pęknięcia na stropie? Nie ma tego dużo, ale jest trochę małych rysek - największe mają ok 40-50 cm długości i ok 1mm szerokości - zastanawiam się czy to jest groźne? Generalnie strop był polewany i to w miarę często, do tego stopnia, że miejscami stała woda; część rys pojawiła się nad siatką górnego zbrojenia, sporadyczne (2-3) są ukośne. Przy układaniu beton był wibrowany. Jutro poproszę kierownika aby to ocenił, ale ciekawy jestem Waszych doświadczeń ze stropami; pozdrawiam, M.
odpowiedz
Odpowiedź do perfect

zbroimy się …

Blog:  nowoczesny
Data dodania: 2014-06-11
wyślij wiadomość
Wylanie stropu coraz bliżej, dziś odwiedziłem budowę w celu ostatecznego uzgodnienia umieszczenia wszystkich otworów w stropie – gdybym nie zmieniał układu pomieszczeń na piętrze, było by łatwiej, a tak trzeba się trochę gimnastykować.

Dolna siatka zbrojenia jest praktycznie gotowa, została jeszcze górna, a do weekendu tylko 2 dni; liczyłem że uda się zalać strop przed weekendem, ale chyba realnie będzie to początek przyszłego tygodnia. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl
pozdrawiam, 
M.
2Komentarze
Data dodania: 2014-06-12 21:09:21
Będzie porządny strop! Domy z wizją tworzą schrony przeciwatomowe :) Nic tego nie ruszy! Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-12 21:40:39
Tak, i to jest tylko dolna siatka, bedzie jeszcze gorna ;))) jak na taki dom to ilosc stali jest bardzo duza, ale skoro tak obliczyl konstruktor...
odpowiedz
Odpowiedź do oleczka1986

strop

Blog:  nowoczesny
Data dodania: 2014-06-05
wyślij wiadomość
Nie aktualizowałem postępów w przeciągu ostatnich kilku dni, ale … postępy nie były zbytnio widoczne, pomimo zwiększonej ilości robotników na budowie. Zbrojenie słupów, podciągów itd. może nie jest bardzo widowiskowe i nie pozwala obserwować postępów na budowie, ale ma kluczowe znaczenie dla konstrukcji budynku, a właśnie te prace zostały wykonane w ubiegłym tygodniu.
Obecnie po zalaniu słupów, przeszliśmy do szalowania stropu, w przyszłym tygodniu 5 ton stali trafi na strop … i zalewamy. Jeszcze tylko ścianki na piętrze, więźba i przechodzimy do dachu :))) 

szalowanie stropu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

i jeszcze jedno zdjęcie 

blog budowlany - mojabudowa.pl

i widok z góry:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl
i jeszcze jedno :)))
blog budowlany - mojabudowa.pl

pozdrawiam, 
M. 
5Komentarze
Data dodania: 2014-06-06 05:03:25
Piękny domek :) Uwielbiam "Domy z Wizją ".Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
odpowiedz
chinka  
Data dodania: 2014-06-06 14:59:57
ja też, ja też :) Piękny...
odpowiedz
Odpowiedź do madera1m
Data dodania: 2014-06-06 16:51:33
i ja :) w naszym domku z wizją też na tym etapie nie było szału pomimo tego, że chłopaki uwijali się jak mrówki..ale za to zobaczycie jak fajnie będzie przy ścianach poddasza i dachu :) super wspomnienia!
odpowiedz
Odpowiedź do madera1m
perfect  
Data dodania: 2014-06-06 07:53:07
Super, piękny domek wyjdzie. Powodzenia
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-10 12:45:32
Dziękuję Wam za miłe komentarze :) mam nadzieję, że uda się wszystko zrobić zgodnie z założeniami i domek będzie wyglądał jak z wizualizacji pracowni :)))
odpowiedz
Odpowiedź do perfect
nowoczesny
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 48837
Komentarzy: 137
Obserwują: 107
On-line: 9
Wpisów: 22 Galeria zdjęć: 74
Projekt NOWOCZESNY 2 - DOMY Z WIZJĄ
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Warszawa
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 grudzień
2016 luty
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik